Skip to main content

Wszystko zaczęło się od czosnku i o nim chcemy opowiedzieć więcej.

W naszej ofercie poza szerokim wachlarzem kasz, grochów, nasion, bakali, cukrów, niezmiennie zajmuje czosnek świeży. Czosnek w pęczkach, czosnek w warkoczach oraz czosnek obierany łuskany na biało. Oferujemy wyłącznie polski czosnek. Warzywo pochodzi z Azji, jednakże jest uprawiane na całym świecie. W Polsce uprawianych jest 5 odmian. W naszej ofercie posiadamy 3 i wszystkie pochodzą z Roztocza. Klienci poszukują wśród młodego czosnku, główek fioletowo zabarwionych, ponieważ zakorzeniło się w nich przekonanie, że fioletowy czosnek jest produkowany w Polsce, a biały pochodzi z Chin. Przekonanie to jest mylne, a wszystko zależy od odmiany. Chociaż prawdą jest, że najczęściej uprawiany 'Harnaś’ posiada fioletowo nabiegłą łuskę.

Czosnek jest warzywem, a zarazem przyprawą znaną z charakterystycznego smaku oraz leczniczych właściwości. Wielu Klientów sięga po warkocze, z uwagi na ich dekoracyjny charakter, co jest dodatkowym atutem przy sprzedaży. Z naszego doświadczenia wiemy, że dużym zainteresowaniem cieszy się czosnek obierany.

Więcej konkretów? 1 ząbek czosnku waży ok: 6g, główka czosnku: 45g. Jeszcze bardziej szczegółowo? Główka czosnku to 127 kalorii, IG: 15.