Skip to main content

Styl życia, dieta, testowanie nowych smaków. W naszej ofercie posiadamy produkty pożądane przez dietetyków, osoby na diecie, pasjonatów, kulinarnych freeków oraz po prostu smaczne. Wśród mocno popularnych przy zamówieniach w ostatnim czasie pojawiają się: ksylitol, erytrol, mączka migdałowa oraz mąka kukurydziana.

Ksylitol jest zdrowsza alternatywą dla tradycyjnego cukru. Posiada niski indeks glikemiczny, metabolizowany jest bez użycia insuliny, dlatego znakomicie sprawdza się jako naturalny słodzik dla osób chorych na cukrzycę i insulinooporność. Pomimo słodkiego smaku poprawia mineralizację szkliwa, a ponieważ jest prebiotykiem, wspiera mikroflorę jelit. Ksylitol to niskokaloryczny substytut zwykłego cukru i zdrowa alternatywa dla tradycyjnego słodzenia. Dostępny w opakowaniach 1kg.

Mączka migdałowa to 100% migdałów, mielonych na pył. Stanowi niezbędny składnik słynnych makaroników francuskich. To od niej w dużej mierze zależy efekt finalny ciasteczek. Mączkę drobną można również stosować przy wypieku ciast, naleśników, gofrów i innych mącznych produktach na bazie klasycznych mąk glutenowych. Doskonała alternatywa w diecie bezglutenowej. Dostępna w opakowaniach 1kg.
Mąka kukurydziana jest jedną z najpopularniejszych i przystępnych cenowo mąk bezglutenowych. Jej właściwości szczególnie doceniają osoby z celiakią oraz alergią na gluten. Bogata w karotenoidy (naturalne barwniki o właściwościach przeciwutleniających), chroni organizm przed działaniem wolnych rodników. Stanowi bogate źródło zelaza, magnezu, cynku oraz folianów.